Vyhledávání

Kontakt

TJ. Sokol Kaňk

tj.sokol.kank@seznam.cz

Diskusní téma: Otázky a odpovědi

Datum: 15.02.2014

Vložil: Petr

Titulek: Valná hromada ,týden poté

Několik otázek členů TJ po valné hromadě:
1)Proč byla diskutována klubovna a tím se znevážil celý průběh valné hromady?
Po několika projednáváních zda zřídit klubovnu či ne pan Výborný doručil žádost hráčů o
zřízení klubové místnosti, žádosti se vyhovělo hlasy VV 3:2. Odpůrci klubovny, kterých bylo
tak do mariáše argumentovali tím, že se tam bude chlastat a š…t a že s toho bude hospoda což
považuji za urážku hráčů i členů TJ kteří byli nakloněni k zbudování klubovny, ale zřejmě
byli tito lidé vedeni příslovím podle sebe soudím tebe.
2) Upravujete terén a proč dříve nebyli na tuto skutečnost upozorněni kluci, kteří budovali
nohejbalové hřiště ze svých soukromých finančních prostředků?
Bývalý výbor se vůbec nezabýval okolím hřiště (častokrát znělo: „Já nebudu dávat peníze do
něčeho co není moje! ,ale co je moje málokdo věděl) a bylo mu jedno jak ostatní obyvatelé
Kaňku tráví volný čas. Je jasné, že brigádnickou činností (vyřezáním náletových dřevin nalevo od kiosku) a
srovnáním terénu traktorbagrem by byli náklady ze soukromích prostředků na podkladovou
vrstvu o hodně menší nebo vůbec žádné. Musím však upozornit tazatele že výbor TJ vlastně
nepracoval vůbec neboť jeho předseda činnost vykonával sporadicky a místopředseda
nevykonával vůbec. Bylo bezvládí a to některým lidem náramně vyhovovalo.
3) Jaká máte v klubovně světla a spotřebiče, že se paní ptala kdo to bude hradit spotřebu
energie?
3 žárovky, asi šedesátky já fakt nevím, jinak nic.
4) Proč seděli za předsednickým stolem lidé, kteří tam neměli co dělat?
Za předsednickým stolem by měl být VV TJ + předseda revizní komise. Co tam dělali
ostatní nevím já je nezval, na hráčskou schůzi to také nevypadalo tak se jim asi stýskalo -
nedovedu to vysvětlit.
5)Čím by měl přispívat Oddíl RS do pokladny, když činnost začal podle zápisu VV 1.10.2013
a ještě nebyl valnou hromadou schválen?
No to se někdo snažil o něco nevím o co, ale bude to jako s tou elektrikou. Jako RS se
rozhodně o fotbalovou kasu zajímat nebudeme a tak očekáváme to samé od FO o prostředky,
které budou vloženy na činnost celé TJ se však zajímat budeme a to na co budeme mít právo
budeme požadovat to je jasné.
6)Anarchie ,monarchie a demokracie tato slova zazněla na VH několikrát co znamenají vím
z občanské nauky,ale tady mi asi něco uteklo.
Tak to převedeme na příklad TJ předseda a místopředseda do mimořádné valné hromady
v srpnu 2013 činnost nevykonávali a zůstala jedna členka z 3 členného VV TJ, která prakticky
rozhodovala o všem to je monarchie. Po mimořádné VH v srpnu byl zvolen tajnou volbou
nový pětičlenný výbor. Tento výbor se schází 1x za 14 dní, zápisy uveřejní na stránkách
https://tjsk.webnode.cz/telovychovna-jednota-sokol-kank/vykonny-vybor/zapisy-z-jednani-vv/
a ve vývěsce na hřišti. Rozhoduje tak jak rozhoduje, je připraven všem členům složit účty a
nic nezatajuje. To je demokracie. Pokud se sejde několik členů výboru FO a vyloučí jím dříve
kooptovaného člena do výboru TJ a pak ho zase příjme zpátky tak to je debilita. Vysvětlím
proč: Oddílový výbor nemá žádnou pravomoc vylučovat členy TJ nevím kde kdo vzal právo
na toto vyloučení, zkrátka si dělali co chtěli no a teď kolem sebe kopou a ohánějí se vším
možný m.
Toto není stanovisko VV TJ. Na Otázky některých členů TJ odpovídal Petr Celba.
V Kaňku dne 12.2.2014